środa, 07 marzec 2018 00:00

Konkurs ekologiczny

Wójt Gminy Ryńsk oraz Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych i Mieszkaniowych Ekosystem Sp. z o. o. zapraszają uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów z terenu gminy Ryńsk do udziału w międzyszkolnym konkursie ekologicznym polegającym na selektywnej zbiórce zużytych odpadów elektrycznych i elektronicznych, baterii oraz nakrętek od butelek. Konkurs trwa do 15 maja 2018 r.

Formularz A
Formularz B
Formularz C
Regulamin

Zwycięzcą konkursu została klasa V Szkoły Podstawowej w Jarantowicach. Zwycięzcom gratulujemy a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział!

Wyniki konkursu

niedziela, 18 luty 2018 00:00

Rolniku, powiedz stop upadkom!

krus„Upadek to nie przypadek” – pod tym hasłem Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego będzie prowadziła w 2018 roku większość swoich działań prewencyjnych.

„Upadki osób” to grupa zdarzeń wypadkowych, do których dochodzi podczas pracy w gospodarstwach rolnych najczęściej. W 2017 roku Kasa wypłaciła 13 250 jednorazowych odszkodowań za wypadki przy pracy, z czego około połowa (6 653) dotyczyła „upadków osób”. W ich wyniku 12 rolników straciło życie.

Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu, online w serwisach administracji publicznej. Warto założyć go jak najszybciej – przede wszystkim już teraz powinni to zrobić przedsiębiorcy.

Od 1 stycznia najmniejsi przedsiębiorcy – płatnicy VAT, zatrudniający do 10 osób, o obrotach nieprzekraczających 2 mln euro rocznie (także prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze) - najpóźniej do 26 lutego 2018 r. po raz pierwszy muszą wysłać do systemu Ministerstwa Finansów Jednolity Plik Kontrolny (JPK_VAT). JPK_VAT przesyła się wyłącznie elektronicznie.

piątek, 26 styczeń 2018 00:00

LODOWISKO W RADZYNIU CHEŁMIŃSKIM

Uprzejmie informujemy, że istnieje możliwość bezpłatnego korzystania przez mieszkańców Gminy Ryńsk z lodowiska w Radzyniu Chełmińskim od poniedziałku do soboty.

W przypadku zbyt dużego natężenia ruchu będzie miał zastosowanie pkt. 4 Regulaminu lodowiska mówiący o zasadzie pierwszeństwa mieszkańców Miasta i Gminy Radzyń Chełmiński.

piątek, 26 styczeń 2018 00:00

DOFINASOWANIE NA ŻŁOBKI I NIANIE

Szanowni Państwo

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu serdecznie zaprasza Mamy i Ojców do udziału w spotkaniu informacyjnym, na którym przedstawione zostaną dostępne dla Rodziców formy wsparcia ze środków unijnych. Głównie skupimy się na omówieniu zasad dofinansowania na żłobki lub nianie, a także na innych działaniach wspomagających w powrocie do pracy. Na spotkanie zapraszamy Mamy i Ojców dzieci do lat 3, w wieku aktywności zawodowej wyłączonych z rynku pracy w związku ze sprawowaniem opieki nad dziećmi do lat 3 lub powracających na rynek pracy po urlopach macierzyńskich/rodzicielskich/wychowawczych.